Підтримуюче прибирання сьогодні користується великою популярністю як послуга. Якщо ваш час коштує дорожче, ніж найняти професійного клінера, то варто скористатися такою можливістю. У статті нижче ми розповімо, навіщо потрібне щотижневе прибирання і що в нього входить.
Утримувати квартиру в чистоті означає не тільки розкласти всі речі по місцях, але ще і бути в тренді. Відома японка Марі Кондо навіть написала книгу про те, чому так важливо підтримувати чистоту в своєму житлі і як це зробити найкращим чином.
Книга миттєво стала бестселером, тому що позбавлення від зайвих речей і прибирання означає ще й турботу про себе, про свій життєвий простір і, як не дивно, турботу про свій внутрішній світ. Коли приводиш в порядок свій будинок, прибираєш мотлох і роздаєш непотрібні речі, то в якійсь мірі це впорядковує твої думки і робить життя кращим.
Крім цього, щотижневе прибирання – це в першу чергу турбота про здоров’я. Алергія стала постійним супутником сучасної людини, а пил є джерелом алергенів, що провокують астму. У пилу живуть пилові кліщі, які харчуються частинками відмерлих клітин людської шкіри. Саме продукти життєдіяльності пилових кліщів і викликають жорсткі напади алергії. Регулярне прибирання дозволяє позбутися від непрошених гостей і поліпшити мікроклімат в приміщенні.
Підтримуюче прибирання робиться не частіше ніж один раз на тиждень або дві. Якщо його проводити регулярно, то за часом це може зайняти від 3 до 6 годин (залежить від площі квартири і ступеня чистоти).
Що входить в щотижневе прибирання?
Таке прибирання не означає повного очищення приміщення зі зрушенням важких меблів або її перестановкою. Вона полягає у вологому прибиранні підлоги, протирання пилу з різних поверхонь і видаленні легких забруднень.
У кімнатах клінери протирають лампи та світильники (не стосується люстр з безліччю елементів), збирають і викидають сміття, миють підвіконня і дзеркала, заправляють ліжка і при необхідності міняють постільну білизну. Весь одяг обережно розвішують і розкладається по шафах або вбиралень (залежить від квартири і господарів). Меблі, які б вимагали в поліровці, будуть відполіровані до блиску, плінтуси вимиті, килими почищені сухим прибиранням, а підлога помита.
На кухні прибиральник вимиє брудний посуд (кількість посуду і витрачений час на це обговорюються окремо), плиту, кухонний фартух, фасади побутової техніки, а також стільницю. Спеціаліст з прибирання замінить сміттєвий мішок і винесе сміття, почистить відсік під відро для сміття і вимиє підлогу (або пропилососити – залежить від підлогового покриття).
Як прибирають ванну кімнату, туалет і коридор
Щотижневе прибирання ванної кімнати і туалету включає в себе очищення та дезинфекцію унітазу, раковини, ванни, протирання поверхні побутової техніки, витирання пилу з дверей і вологого прибирання підлоги та плінтусів.
У коридорі зазвичай розташоване не дуже багато предметів, проте, їх також потрібно підтримувати в чистоті. Якщо в коридорі розташоване дзеркало – його начищають; з усіх поверхонь витирають пил і полірують меблі, вимивають плінтуса і підлоги (або пилососять килим).
У чистій квартирі зовсім по-іншому думається, дихається і живеться. Щоб працювати продуктивніше, потрібно стежити за чистотою будинку і підтримувати її. Якщо з якихось причин це складно зробити самостійно, завжди можна доручити прибирання відповідальним фахівцям.
Компанія Profclean допоможе з прибиранням квартир, будинків, котеджів і офісів. В її команді спеціально навчені кваліфіковані співробітники, які зроблять прибирання якісно і в обумовлений час. У процесі збирання клінери використовують сертифіковані миючі засоби та необхідний інвентар.