Вікно – це не просто частина інтер’єру і джерело світла, але і головний «фактор» чистоти в будинку. Брудне вікно псує все враження від збирання і створює відчуття «несвіжості» навіть в блискучій квартирі. Важливо мити вікна хоча б раз в сезон: це поліпшити світлопропускаючих здатність і дозволить підтримувати пластикові і дерев’яні рами в належному стані. Якщо житло або офіс знаходяться недалеко від транспортних розв’язок і промислових підприємств, миття вікон повинна проходити частіше – раз в 2-3 місяці. Особливо важливо стежити за чистотою стекол з приходом осені і скороченням світлового дня.
Цікавий факт! Брудні стекла пропускають на 20-25% менше сонячного світла, ніж чисті.
Необхідність мийки вікон з’явилася ще у древніх людей, адже скло винайшли на початку I тисячоліття в Єгипті. Одне з найоригінальніших рішень проблеми знайшли греки: вони мили скла щітками, призначеними для очищення кінської шерсті.
Наші дідусі і бабусі натирали скло старими газетами, щулячись від неприємного звуку від тертя цупкого паперу об скло. Перші клінінгові компанії, які надавали послуги мийки вікон на дому, відкрилися в кінці XIX століття в Англії. Мийники орудували ганчірками та відрами з водою, а щоб дістатися до верхніх поверхів, ставали на драбину.
На початку XX століття епіцентр розвитку віконного клінінгу перемістився до Італії. У 30-і роки XX століття італієць Етторе Сцессоне винайшов шкіряний виріб з «лезом» для згону мильного розчину з вікна. На жаль, плями і розводи після такого миття все одно залишалися. Перемогти проблему вдалося лише після закінчення Першої світової війни – в ті часи винайшли мікроволокно і спеціальні миючі засоби.
Миття вікон на дому в XXI столітті
Сьогодні вікна миють спеціальними миючими засобами з застосуванням серветок з мікрофібри і спеціальних пристроїв для згону води. Коли вдома сталівисотнимі, клінерам довелося йти на різні хитрощі. Для миття вікон на п’ятому-сьомому поверхах почали використовувати телескопічні штанги.
Пізніше, коли з’явилися перші офісні приміщення з повністю заскленими фасадами, клінери придбали перші автовишки та навіть звернулися за допомогою до альпіністам. З тих пір промисловий альпінізм для мийки вікон у висотних будівлях став дуже популярним.
У наш час клінінгові компанії вже знають, як відмити вікна і зсередини, і зовні, щоб на поверхні не залишилося і сліду. Миття вікон в Києві дешево можна замовити в компанії «Profclean». Ось лише кілька вагомих аргументів на користь вибору професіоналів.
- Штатна прибиральниця не зможе вимити стекла зовні на висоті. Ми помиємо вікна на будь-якому поверсі в офісі або багатоквартирному будинку. Не ризикуйте своєю безпекою і здоров’ям своїх співробітників!
- Вимиємо одностулкові і двостулкові вікна, балконні двері, еркерні вікна. Мийка панорамних вікон – складне завдання, яку також варто довірити професіоналам.
- Використання правильних миючих складів і обладнання дозволить зберегти ідеальний зовнішній вигляд пластикових і дерев’яних віконних конструкцій. Всі необхідні матеріали клінери привозять з собою на об’єкт.
Пам’ятайте, що сучасні металопластикові вікна треба мити хоча б раз в сезон, інакше пластик покриється темним нальотом, який складно видалити, а скло – водяним каменем і нальотом. Звертайтеся до нас – ми повернемо блиск вашому склу!