Як правило, потрібно мити вікна з двох сторін з періодичністю раз в три місяці або частіше, коли квартира знаходиться на низьких поверхах. Так чи інакше на скляних поверхнях збирається бруд, пил, сліди від комах та інші забруднення. Брудне вікно не тільки псує настрій, а й погіршує освітленість кімнати.
Перш ніж ми розповімо, як помити вікна без розлучень, рекомендуємо ознайомитися з простими рекомендаціями, які полегшать вам життя:
- віконної мийкою найкраще займатися в нежарким, безвітряну і хмарну погоду. У спеку і при сильному вітрі миючі засоби висихають дуже швидко, і складно встигнути витерти все начисто;
- перш ніж почати мийку, варто повністю звільнити підвіконня, зняти штори, жалюзі і москітні сітки;
- підготуйте заздалегідь весь необхідний інструмент: губку, жорстку з одного боку; склоочисник на довгій ручці; миючий засіб, а також ємність для води.
Як тільки всі умови дотримані, можна приступати до основної процедури. І тут теж є свої нюанси.
Яке миючий засіб вибрати?
Один з наріжних каменів успішної мийки вікна – правильне миючий засіб. Є чимало народних рецептів (розчин води і нашатирного спирту; розчин товченої крейди у воді і т.д.).
Їх використання досить трудомістка, тому ми рекомендуємо використовувати сучасні синтетичні миючі засоби. Серед них просто потрібно вибрати підходящий варіант, виходячи зі складу, відгуків і вашого особистого досвіду.
Як помити вікна без розлучень?
Насправді все досить просто. Порядок дій тут повинен бути приблизно таким:
- Отмойте підвіконня і раму. Важливо дотримуватися черговість – це позбавить вас від зайвої роботи.
- Очистіть конструкцію від основних забруднень. Для цього змочіть губку в розчині миючого засобу, ретельно намочіть всю скляну поверхню, губкою розітріть бруд і поступово зганяти її вниз. Якщо використовуєте хімію з розпилювачем, то просто обприсніть по всій поверхні. Особливу увагу слід приділити краях скла, де зазвичай найбрудніше. Щоб очистити зовнішнє скло, рекомендуємо скористатися щіткою з довгою ручкою і уникати різких рухів.
- Протріть вікно насухо за допомогою склоочисника. Для цього потрібно проводити їм зверху вниз ряд за рядом, утримуючи інструмент під кутом 20-30 °. Після кожного проходу потрібно витирати гумку насухо. Тільки так можна уникнути розлучень. Якщо такого інструменту немає, можна скористатися старими газетами або фланелевою тканиною. Слід домагатися такого результату, щоб скло здавалося абсолютно прозорим.
І наостанок, декілька нюансів. Після того, як вимите вікно висохне, змастіть фурнітуру машинним маслом, а гумові ущільнювачі – силіконовою змазкою. Це допоможе зберегти функціональність вікна. Також не зайвим буде протерти скла оцтовим розчином, який допоможе довше зберегти вікна чистими.
Якщо ж ви не хочете витрачати свій час і мити вікна з двох сторін – скористайтеся послугами наших клинеров, і без зайвих зусиль через лічені години ви зможете милуватися навколишніми пейзажами через кристально чисті скла.