Прибирання часто викликає у нас лише негативні емоції, адже вона вимагає багато часу і сил, які хотілося б присвятити більше приємного заняття. Чому ми приділяємо недостатньо уваги, так це чищенні м’яких меблів. У м’яких меблів криється загроза, про яку багато хто навіть не підозрюють. Скупчення пилу провокує виникнення алергічних реакцій та інших захворювань дихальних шляхів, крім того в такому середовищі розмножуються пилові кліщі, які також провокують різні нездужання і недуги.
Хімчистка м’яких меблів повинна стати обов’язковим етапом генерального прибирання будинку як мінімум раз на півроку. Тільки так можна убезпечити себе від мікроорганізмів, які псують вашу меблі і завдають чималої шкоди вашому здоров’ю. Крім того, що чистка меблів хімічними засобами позбавить від глибока осіла в тканини пилу, вона також допоможе вам позбавиться від таких сложновиводімих плям, як плями від вина, кави, маркера, чорнила, жиру і сечі.
Хімчистка диванів
Процес чищення м’яких меблів
Хімчистка м’яких меблів включає в себе глибоку чистку поверхонь, видалення плям, видалення запаху, знезараження поверхні (кошти з антисептичним ефектом), сушка.
Так як миючі засоби проникають всередину тканин, необхідно вибирати ті речовини, які будуть добре віддалятися з волокон матеріалу і використовувати дуже потужну техніку. Якщо ж ви намагаєтеся здійснити цю процедуру за допомогою звичайного пилососа, то хімічна речовина не сумнівайся повністю з глибини матеріалу і надалі буде випаровуватися в той час, коли ви будете знаходиться в кімнаті і дихати цими випарами. З цієї причини здійснювати хімічне чищення м’яких меблів самостійно не рекомендується. Також самостійна робота без особливих знань про матеріали і речовини може пошкодити меблі або скоротити термін її служби. Досить часто при самостійному видаленні пляма очищається, але також з ним віддаляється і барвник, утворюючи на поверхні меблів світла пляма. Щоб уникнути подібних неприємностей краще користуватися послугами професіоналів.
Що робити з незначними плямами?
Якщо для глобальної чистки ще не час або ви її не так давно провели, але з’явилася потреба відчистити пару непередбачених плям – доведеться діяти негайно і за інструкцією. Щоб не нашкодити потрібно знати основні методи боротьби з різними видами забруднень на різних видах поверхонь. Так як відрізняється м’які меблі в першу чергу оббивним матеріалом і він же приймає на себе перший удар від плям, мова піде саме про нього.
Флок, велюр, шенилл
Ці матеріали досить невибагливі в догляді. Такі плями, як пиво, жир і солодкі плями легко видаляються змоченою в мильному розчині серветкою. Рекомендується використовувати спеціальне мило або рідкий засіб для догляду за м’якими меблями. Помада з таких поверхонь видаляється за допомогою розчину спирту, а маркер або чорнило – за допомогою ацетону.
Трохи простіше йдуть справи, якщо меблі має чохли, а не стаціонарну оббивку. Чохли можна випрати в машинці з використанням спеціального засобу або звичайного порошку без відбілюючого ефекту.
Штучна замша
Такий матеріал чистять за допомогою розчину миючого засобу і пилососа. Для пилососа потрібно м’яка щітка. А привести замш в привабливий вигляд допоможе спеціальна гумова щітка, така ж як для натурального замша.
Натуральна і штучна шкіра
Натуральна шкіра не любить миючих засобів, забруднення з неї потрібно швидко видаляти за допомогою сухої або ледве-ледве вологої серветки. Періодично шкіру обробляють спеціальними засобами, які не дозволяють їй розсохтися і втратити в якості.
Штучну шкіру можна чистити мильним розчином, якщо забруднення не серйозні, або легким розчином спирту, якщо на меблях залишилися сліди косметики, чорнила і жиру.
Нехай ваш будинок сяє чистотою – хімчистка “ПрофКлін“!