Особливості правильного догляду за вікнами

З появою металопластикових вікон в будинках і офісах стало затишніше, тихіше, безпечніше і тепліше. Але навіть сучасні віконні конструкції вимагають ретельного догляду. Якщо ви власник будинку або квартири в жвавій місцевості, то вам доведеться вирішувати це питання досить часто. Щоб помити вікно у себе в будинку або де-небудь на дачі, на роботі, мало одного тільки бажання, важливо ще й знати, як робити це правильно і без розлучень. Саме тому замовити миття вікон краще у професійній компанії, що займається клінінгом. Персонал таких компаній спеціально навчений і працює за певними принципами, про які піде мова в даній статті.

мытье окон

Устаткування і підготовка

Отже, для того щоб помити вікно, необхідно спочатку підготувати «робочу зону», звільнити її від зайвого. Під останнім маються на увазі квіткові горщики, жалюзі, москітні сітки, аксесуари та інші предмети, розташовані біля вікна і на підвіконні. Потім вам слід взяти всі необхідні інструменти і розмістити їх так, щоб вам було зручно їх брати. Не варто занадто багато брати води, так ви тільки розведете бруд навколо. Дуже важливо підготувати спорядження для миття конструкції зовні. Ідеально, якщо це спеціально куплена або заготовлена ​​для такого випадку губка.

Важливий момент: погода для такої процедури повинна бути не сонячної, але важливо гарне освітлення, не повинно бути вітру. Сильно палюче сонце буде сприяти швидкому висиханню вікон, і залишаться розводи.

Які інструменти підготувати? Найголовніше, взяти жорстку губку. Вона видаляє проблемні плями, бруд.

Дуже корисний інвентар – склоочисник. При його експлуатації процес миття буде легким і приємним. Краще придбати пристосування з довгою ручкою, щоб вам не довелося дотягуватися до вікна. Миючий засіб можна підібрати будь-який.

При виконанні такої важливої ​​справи, як миття вікон, вам вкрай необхідний матеріал з бавовни. Це також може бути матерія із замші, льону. Підійде і папір.

Ну і, звичайно ж, обов’язково приготуйте ємність для води.

Корисні поради при митті

Якщо вам належить миття вікон будинку, обов’язково потрібно звернути увагу на такі особливості:

  1. Не потрібно боятися мити вироби, якщо на них є спеціальне покриття. Напилення знаходиться у внутрішній частині конструкцій.
  2. Металевим деталей, гумовим елементам і зазорам важливо приділити особливу увагу. Всі ці частини потрібно обробити машинним маслом після повного висихання. На гумові деталі потрібно наносити силіконову змазку, щоб запобігти висиханню і тріщини.
  3. Слідкуйте за чистотою дренажної системи. Не можна допускати засмічення, інакше вікно взимку буде сильно пітніти.

Процес миття: інструкція

Спочатку чиститься і миється віконна рама, потім потрібно перейти на мийку скла. Далі приступаємо до очищення конструкції від основних забруднень. Губка змочується в приготованому розчині, а скло обробляється. Очищати потрібно повністю всю поверхню, виконуючи руху губкою донизу. Найбільше бруду на стиках і рамі. Щоб завершити першу стадію, пройдіться губкою по периметру з посиленим тиском. При обробці стекол зовні використовуйте щітку з довгою ручкою. Потім скористайтеся склоочисником для протирання вікна. Він буде залишати розводи, тому запасіться бавовняної матерією або папером, щоб витерти все насухо.

Заключні рекомендації

Щоб ваш будинок завжди сяяв чистотою, як зовні, так і всередині дотримуйтеся наступних порад:

  1. Після миття віконних конструкцій бажано скористатися оцтовим розчином. Ця хитрість позбавить вас від комах і мух.
  2. Приготуйте сольовий розчин в співвідношенні двох столових ложок на стакан води, нанесіть на поверхню, щоб вікна не замерзали в сильний мороз.
  3. Невеликі тріщини можна покрити безбарвним лаком.
  4. Миття вікон після ремонту вимагає професійного підходу. Краще довірити цей процес клінінгової компанії, фахівці якої знають, як видалити сліди від фарби, відполірувати раму і т.д.

І останнє, при проведенні миючих робіт завжди важливо пам’ятати про техніку безпеки. Дотримуючись всіх порад і рекомендацій, наведених в цій статті, ваші вікна завжди будуть сяяти чистотою і свіжістю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *