Багатьом жінкам подобається займатися цим, але ніяк не подобається прибирати після цього. Що ж потрібно зробити, щоб прибирання кухні не псувала настрій і не вимагала великих зусиль? Поради для справжніх господинь ми приготували в цій статті.
Прибирання кухні: з чого почати
Наводити чистоту в приміщенні, де постійно готують, необхідно регулярно. Щоб зробити процес приготування їжі для улюблених людей більш приємним і уникнути псування кухонного майна, подумайте про те, що ви можете робити відразу. Наприклад, мити тарілки після вечері або сніданку, щоб не збирати велику їх кількість. Краще сполоснути під струменем води кілька тарілок, ніж кілька десятків із застарілими забрудненнями, від яких важко позбутися.
Не забувайте ховати залишилася їжу в холодильник і протирати кухонний стіл і плиту. Раковину на кухні теж краще помити від бруду і жирного нальоту відразу.
Після обіду, вечері чи сніданку зверніть увагу на підлогу. При потребі підметіть або пропилесосьте його.
Якщо йдете з дому, захопіть з собою пакет з обрізками і іншими відходами, щоб не накопичувати сміття в будинку і уникнути неприємних запахів. Пам’ятайте, що від поганих ароматів позбутися досить важко. Та й сміття в будинку сприяє розмноженню різних мікроорганізмів.
Ще один важливий момент – використання кухонних губок і вологопоглинаючі серветок. Це ті речі, які найбільше накопичують бактерії і забруднення, тому їх потрібно міняти якомога частіше.
Щоб брудна кухня не псувала вам настрій з самого ранку, подбайте про її чистоті ввечері. Не лягайте відпочивати, поки не приведете це приміщення в порядок. Якщо ви будете дотримуватися вказаних вище правил, то це не займе у вас багато часу. Всього 10-15 хвилин – і вранці ви зможете пити каву або готувати сніданок в приємній, сяючою чистотою кухонного обстановці.
Звичайно ж, є речі, які можна робити рідше, наприклад, один раз на місяць:
- мийка холодильника;
- чистка каструль, сковорідок і жаровень;
- мийка кухонних меблів;
- очищення вікон на кухні;
- позбавлення від застарілих круп і спецій;
- чистка кахлю.
На кухні важливо, щоб для кожного предмета було своє місце. Сплануйте кухонний простір так, щоб вам було зручно діставати приналежності, якими ви користуєтеся щодня. Ті речі, які ви використовуєте не так часто, можна розмістити подалі.
Каструлі і сковорідки найзручніше розташувати біля плити, тарілки скласти в шафку неподалік від мийки, а дошки і ножі там, де зазвичай ви займаєтеся нарізкою.
Крупи, спеції, макаронні вироби, сіль і цукор, чай і кава помістіть так, щоб їх можна було легко дістати. Дуже зручно і естетично зберігати сипучі продукти в банках, для спецій краще відвести окреме місце або полку.
Для будь-якої кухонної дрібниці – формочок, пробок, кришок – придбайте контейнери, так її простіше буде тримати в порядку.
Непотрібні, зламані речі без роздумів викиньте.
Звичайно ж, зовсім обійтися без прибирання можна, але якщо дотримуватися цих порад, створити для себе якісь правила, цей неприємний процес стане не таким вже прикрим.
Ну, а якщо ви задумали здійснити генеральне прибирання, але не знаєте, до чого приступити в першу чергу, звертайтеся в наш сервіс. Ми зробимо все за вас!