Прибирання після ремонту: очі бояться, руки роблять

Про що мріють новоспечені власники «двушки» або, скажімо, заміського будинку? Звичайно ж, про новосілля. Та тільки побачивши уламків будматеріалів, куп сміття і барвистих плям на підлозі мрія про довгоочікуване бенкеті тут же йде в нікуди. Попереду – професійне прибирання після ремонту, яка може тривати цілий місяць.

З чого почнемо

Перш ніж приступити до основних операцій, господарям слід запастися необхідним інвентарем. Поліетиленові мішечки на 200 л – найбільш оптимальний варіант. Якщо ж в квартирі – сила-силенна битої цегли, шматків деревини, металу та керамічної плитки, варто скористатися більш надійними виробами з поліпропіленової тканини. Вона добре витримує фізичні навантаження і майже не деформується при багаторазовому використанні.

Ретельне прибирання після будівельників передбачає вивезення старих вікон і дверей. Крім того, доведеться позбутися від уламків зношених підлогових покриттів і залишків лакофарбових матеріалів.

З цією метою новоявлені власники нерухомості заздалегідь запасаються:

  • спецодягом з бавовняних тканин (вони відштовхують воду, пропускають кисень і не сковують рухів робочих);
  • дрантям і ганчірками з мікрофібри (для вікон і дерев’яних дверей більше підійдуть спеціальні серветки, які можна придбати в будь-якому магазині побутової хімії);
  • пилососами, відрами і швабрами (для кращої дезінфекції підлоги слід вимивати відстояною водою з додаванням оцту; на 10 л води – 15 столових ложок есенції);
  • щоб прибирання після ремонту не була обтяжливою, слід скористатися спеціальними миючими засобами, що забезпечують не тільки чистоту, але і блиск натирають поверхонь;
  • в прибиранні котеджів після ремонту добре допомагають спеціальні склади для виведення засохлого лаку і фарб (якщо на підлозі – паркет, потрібно буде запастися засобами для миття дерев’яних покриттів; вони ефективніше видаляють бруд і не залишають розлучень).

З засохлі цементом впорається … оливкову олію

Залишки битого скла краще подрібнити і вивезти на звалище в подвійному мішку. Ні в якому разі їх не можна залишати біля будинку. Інакше можуть постраждати маленькі діти. В ході ремонту більшість власників укладають у ванній кімнаті і на кухні кахельну плитку. Шви обробляють спеціальною сумішшю, в складі якої – цементний розчин. Його не так-то просто видалити з поверхні вже готового статі. Єдиний спосіб вирішити цю проблему – акуратно скористатися заточеним лезом.

А ось засохла вапно добре розчиняється в столовому оцті і оливковій олії. На завершальній стадії збирання офісу після ремонту покриття ретельно вимивають гіпоалергенними засобами, що мають антистатичний ефект.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *