Як довше зберегти килим у чистоті?

Килим – це предмет, який перебуває в зоні підвищеного ризику. По килиму ходять, а коли щось падає – то падає саме на це покриття. І якщо вже на ньому з’являється бруд або плями, то вивести їх буде дуже непросто. Тому власникам ворсистих і тканих виробів потрібно знати правила поводження з килимом, щоб продовжити предмету життя.

Перше і головне правило збереження килима – його регулярне чищення. Бруд і пил з взуття забивається глибоко в ворс, тому бажано стежити, щоб тапочки завжди були чистими. Вуличному взутті на килимах і зовсім робити нічого – в товщу ворсу ненароком можна занести не тільки бруд, але і шкідливі бактерії. Якщо ж килим контактує з брудом, занесеним з кухні або передпокою, то виріб починає забруднюватися, а також темніти спершу по краях і в тих місцях, де найчастіше ходять люди. Потім бруд збирається вже в видимі плями, які дуже важко вимити.

Чистка пилососом

Вибивати килими пластиковою “хлопавкою” фахівці не рекомендують – так виріб проживе значно менше. При такій технології догляду розійтися можуть навіть базові нитки. Домашні килими потрібно пилососити, і робити це слід не рідше, ніж раз в сім днів. Під час цього процесу слід послідовно водити щіткою з одного краю в інший, щоб жодна ділянка не залишалася не-пройденою.

Кліщі, які живуть в пилу, негативно впливають на здоров’я людини, а ворсистий килим містить чимало таких “жителів”. Тому важливо регулярно очищати виріб, щоб дихати в кімнаті було легше. На ручних килимах можуть бути катишки – це абсолютно нормальне явище. Зазвичай їх вдається усунути після вакуумного очищення. Але якщо вони залишилися, не потрібно намагатися їх видалити відразу, інакше килим можна просто пошкодити.

Відбитки на килимі

Відбитки від меблів можна усунути, якщо покласти на килим матерію, змочену в холодній воді. Пошкоджене місце треба прасувати праскою по напрямку ворсу, поки воно не випрямиться.

Перекладання килима

Цю процедуру потрібно проводити хоча б раз в сезон. Килим повертають на сто вісімдесят градусів, а підлогу під ним ретельно вимивають. Це допоможе вберегти від втрати кольору через постійне потрапляння сонячних променів, а також послабити витирання ворсу, викликане рухом по одним і тим же участкам виробу.

Зберігання

Поки килим не лежить на підлозі, він повинен бути згорнутий. Виріб кладуть в темне місце, але краще не в комору, забиту іншими речами, так він ризикує стати обідом для молі.

Хімчистка килимів від професіоналів

Щоб килим прослужив якомога довше, його потрібно регулярно очищати за допомогою хімічних засобів. Краще для цього запросити фахівця, який його професійно очистить. Компанія “Profclean” в процесі хімчистки виробу здійснить кілька операцій, після яких килим знову стане запашним і чистим. Під час хімчистки килимів на дому з покриття видалять бруд і пил, виведуть плями, промиють або усунуть бруд екстракторною машиною. Після професійної хімчистки килимові покриття придбають первозданну яскравість, свіжість кольору, а ворс стане еластичним і м’яким.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *