Як видалити з дивана старі плями?

Щоб улюблений диван довго радував вас своїм зовнішнім виглядом, чистка меблів від пилу звичайним або миючим пилососом повинна здійснюватися хоча б раз на місяць. Але що робити, якщо на виробі з’явилися плями і розводи, які відразу не видалили? Чи можна вивести з оббивки старе в’їлося пляма? Давайте спробуємо розібратися.

Що впливає на вибір кошти для виведення плям?

Чистка дивана завжди проводиться з урахуванням таких особливостей:

  • тип тканини оббивки (синтетика, шкіра, бавовна – всі матеріали потребують особливого підходу);
  • текстура (рогожка, вельвет, флок – матеріали поглинають і зберігають частинки бруду по-різному, з деяких виробів видалити плями в домашніх умовах практично неможливо);
  • колір дивана (виробники випускають спеціальні засоби для виведення плям для світлих і темних відтінків оббивки);
  • тип забруднення (кров, природні виділення дітей і тварин, жир, вино, кава).

В ідеалі видаляти пляма з тканини потрібно відразу ж, як тільки ви його поставили. Це вбереже від додаткових витрат. Але на практиці зробити це відразу не завжди виходить.

Підібравши засіб для видалення забруднення, спочатку протестуйте його на невеликій непомітній ділянці, щоб не зіпсувати вигляд всього предмета меблів. Чим менше піни і вологи ви використовуєте, тим більша ймовірність того, що диван добре просохне і в ньому не з’явиться цвіль. Якщо погода за вікном осіння, а опалення ще не включили, краще висушити оббивку за допомогою звичайного фена.

чистка мебели от пыли

Як видаляти різні типи плям?

Серед народних способів виведення плям часто рекомендують використовувати горілку (добре працює на мікрофібрі), господарське мило, спирт нашатирний (застарілі плями і неприємні запахи), перекис водню (соки, вина, кров і всі інші яскраві плями), комбінацію “сіль + мило + гліцерин “(пивні патьоки).

Харчова сода є одним з найбільш універсальних засобів, в сухому вигляді її ефективно використовують для видалення свіжих плям, у вигляді водного розчину – для оновлення та освіження кольору меблів. Чистка м’якого пуфика в теплу пору року, коли його можна легко просушити на балконі, може здійснювати виключно розчином з додаванням соди.

Підлокітники та інші деталі, які здаються вам засаленими, можна обробити за допомогою комбінації соди і оцту. Сік лимона впорається з яскравими плямами, які потрібно знебарвити, а також прибере неприємні запахи. Для видалення крові можна розвести у воді таблетку аспірину і нанести на пляму, закривши паперовим рушником.

Звичайно ж, всі домашні методики можна доповнити спеціальної побутовою хімією, яка продається в супермаркеті. Вона впорається з забрудненням набагато ефективніше. Хоча ні перший, ні другий підхід не гарантує ефективність, якщо пляма старе.

Тому, якщо хочете зберегти цілісність оббивки дивана, замовляйте послуги фахівців. Команда клинеров приїде додому зі спеціальної професійної побутовою хімією і обладнанням, яке видаляє будь-які типи плям. Перед роботою фахівці проаналізують склад і тип тканини, щоб підібрати найоптимальніше миючий засіб. Всього пару годин роботи – і відпочивати на улюбленому дивані знову буде приємно і комфортно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *